Efsane dizinin film versiyonu büyük heyecan yarattı

Birmingham sokaklarından beyaz perdeye taşınacağı bu yeni serüven, serinin tutkunlarını yeni bir heyecan dalgasına sürüklüyor. Yönetmen koltuğunda yine Steven Knight’ın oturduğu film, Shelby ailesinin karmaşık ve sürükleyici dünyasını sinema severlerle buluşturacak. Yeni karakterler, beklenmedik dönüşler ve soluk kesen sahnelerle dolu olan bu film, Peaky Blinders‘ın eşsiz atmosferini ve stilini sinema salonlarının büyüleyici dünyasına taşıyacak.

Peaky Blinders‘ın yaratıcısı Steven Knight, dizinin yıldızı Cillian Murphy’nin, Oppenheimer filmiyle Oscar kazanmasının ardından, filmde “kesinlikle” yer alacağını Birmingham World’e açıkladı. Knight’a göre, plan Eylül ayında İngiltere’nin Digbeth kentinde çekimlere başlamak. Daha önce, Knight senaryoyu tamamlamak üzere olduğunu ve çekimlerin 2024’te başlaması planlandığını belirtmişti. Peaky Blinders filminin sinemalarda gösterime girip girmeyeceği ya da doğrudan çevrimiçi platformlara mı geleceği henüz belli değil.

Murphy, BBC dizisinin 10 yıllık yayın süresi boyunca suç patronu Thomas Shelby karakterini canlandırdı ve bir senaryo olduğu sürece geri döneceğini söyledi. Dizi, birkaç oyunun yanı sıra The Redemption of Thomas Shelby adlı bir baleye de ilham kaynağı oldu, ancak bu ilk uzun metrajlı film olacak.

Film hikayesinin İkinci Dünya Savaşı sırasında geçmesi bekleniyor ve Knight, filmi “aynı ama farklı” olarak tanımlıyor ve izleyicilere “beklenmedik şeylere hazır olmalarını” tavsiye ediyor. Peaky Blinders TV dizisi, Birinci Dünya Savaşı’nın ardından geçiyor ve Thomas’ın travma sonrası stres bozukluğu, suç dramasının önemli bir anlatı öğesi oluşturuyor.

Murphy’ye ek olarak, dizide Helen McCrory (2021’de vefat eden), Paul Anderson, Tom Hardy, Finn Cole, Joe Cole, Sam Claflin, Anya Taylor-Joy, Aidan Gillen, Sam Neill, Adrien Brody, Paddy Considine, Annabelle Wallis ve daha birçok isim rol aldı. Tüm altı sezon şu anda ABD’de Netflix üzerinden izlenebilir.

Peaky Blinders filmine ek olarak, Knight, Daisy Ridley’in Rey olarak geri döndüğü yaklaşan Star Wars filmini de yazıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x